Wybierając prezenty świąteczne często staje się przed dylematem co kupić. Często wybór jest naprawdę trudny i przysparza wielu problemów. Czasami wybór pada na kosmetyki, najczęściej te do pielęgnacji ciała. Czemu by więc nie pójść o krok dalej i ofiarować kolagen, który jak wiadomo jest eliksirem młodości?
Jeśli by posłużyć się terminologią budowlaną to kolagen pełni tę samą rolę co rusztowanie na budowie z tym, że dla naszych tkanek. Jego zadaniem jest utrzymanie ich elastyczności. Niestety bardzo wcześnie gdyż już po dwudziestym piątym roku życia człowieka jego organizm przestaje produkować włókna kolagenowe. To właśnie wtedy można już zaobserwować na twarzy pierwsze delikatne zmarszczki. Czy warto więc uzupełniać poziom kolagenu w organizmie? W jakiej formie najlepiej jest to robić?


Na rynku obecnie jest wiele preparatów chwalących się w swoim składzie kolagenem. Nie zawsze jednak jest co całkowita prawda. Czasem kolagenu jest tak mało, że te śladowe ilości są jedynie chwytem marketingowym. Jeśli już zamierza się kupić kolagen to warto zdecydować się na ten najlepszy naturalny o krótkim składzie, który będzie odpowiedni dla każdego. Zaletą kolagenu jest to że nie uczula. Jest całkowicie hipoalergiczny, więc bez obaw mogą go stosować również alergicy.

Kolagen często stosowany  jest w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek oraz blizn.   Ma działanie nawilżające. Wpływa na spłycenie zmarszczek na twarzy. Można go używać ponadto do rąk, włosów i paznokci.  Paznokcie oraz włosy ochroni przed utratą wilgoci, zapobiegnie nadmiernemu matowieniu. Można go używać jako maseczkę do włosów, którą nakłada się na kilka minut a następnie spłukuje. Innym sposobem jest wcieranie go we włosy bez spłukiwania. Można go także mieszać z wodą i robić nawilżające płukanki.
Niedobór kolagenu w skórze może powodować następujące skutki:

  • osłabienie kondycji skóry
  • brak jędrności oraz  elastyczności skóry
    pogłębienie się istniejących zmarszczek
  • brak jędrności oraz  elastyczności skóry
  • trądzik jak również zmiany skórne

Produkty z kolagenem pomogą uporać się z tymi niemiłymi skutkami. Kolagen zatrzymuje procesy starzenia się skóry. Widocznie potrafi spłycić zmarszczki mimiczne. Ponadto redukuje popękane naczynka, pajączki oraz worki pod oczami. Jak mało który krem potrafi dogłębnie nawilżyć skórę. Kolagen poprawia owal skóry, poprawiając jej elastyczność, zwiększając jej napięcie.
Kolagen na stawy jest świetnym produktem zarówno dla osób w podeszłym wieku jak i dla osób pracujących ciężko fizycznie bądź czynnie i intensywnie uprawiających sport.
W jaki sposób można stosować kosmetyki z kolagenem?
Po demakijażu i umyciu twarzy nakłada się go cienką warstwą na wilgotną skórę, a następnie delikatnymi ruchami dłoni wklepuje. Po kilku minutach aby uniknąć uczucia ściągnięcia skóry warto zastosować odpowiedni dla danej cery krem nawilżający.
Efekty stosowania preparatów z kolagenem widoczne są już po kilku tygodniach.
Renomowanym sklepem oferującym kolagen jest  https://www.lagenko.pl. Warto kupować wyłącznie w sprawdzonych i bezpiecznych miejscach.
kolagen na stawy