Twój chłopak jest zapalonym biegaczem? Właśnie stoisz przed wyborem odpowiedniego prezentu? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Zegarek Polar M400- gadżet który uprzyjemni bieganie każdemu, zarówno amatorowi, jak i zawodowcowi.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem rzadko od razu biegną przez kilka kilometrów. Najpierw zazwyczaj jest to marszobieg. Do tego przydaje się zegarek, aby kontrolować czas, ile było biegu, a ile marszu. To podstawowa funkcja, którą posiada większość zegarków do biegania. Polar M400 oferuje jednak o wiele więcej. Zdziwisz się co on potrafi. Oczywiście niektórym wystarczą takie gadżety jak:
pulsometr odczytuje tętno z nadgarstka bądź z palca. Może być z paskiem zakładanym na klatkę piersiową.
krokomierz- jak sama nazwa wskazuje liczy ilość zrobionych kroków. te bardziej zaawansowane modele mogą dodatkowo pokazywać dystans oraz spalone kalorie.

Te wszystkie funkcje można mieć w jednym produkcie jakim jest zegarek Polar M400.
Najpierw postaramy się przybliżyć podstawowe funkcje czyli:

  •  wbudowana funkcja GPS, ponadto całodobowy pomiar aktywności. Mamy możliwość rejestrowania swojej codziennej aktywności, w zależności od ich poziomu intensywności.
  • liczenie kroków na podstawie intensywności ,częstotliwości, a także regularności ruchów nadgarstka.

    Instalując aplikację mobilną Polar Flow można zobaczyć jaki pokonaliśmy dystans. Zostanie on wyliczony na podstawie liczby kroków.

  • zbieranie informacji o jakości i długości snu, na który wpływa wiele czynników, szczególnie stres, kondycja fizyczna, treningi. Dzięki analizowaniu snu zobaczymy jaki wpływ na niego wywierają zmiany jakie dokonują się w naszym codziennym życiu.
  • zegarek powiadamia nas o braku aktywności, mobilizując tym samym do wstania od biurka czy z kanapy. Sygnał usłyszymy po 55 minutach bez aktywności.

To tylko wierzchołek funkcji jakie posiada ten zegarek. Już pewnie przekonaliście się, ze jest to świetny pomysł na prezent. Mnie mniej jednak jeszcze wymienimy kilka funkcji przydatnych zwłaszcza podczas treningu biegowego

– wydaje sygnały dźwiękowe wtedy kiedy należy zwolnić, a kiedy przyśpieszyć
– zapisuje nasze najlepsze wyniki. Powiadamia również kiedy zostanie pobity rekord.
– umożliwia ustawienie dwóch timerów podczas  ćwiczeń interwałowych;
– ustawienie ręczne oraz automatyczne okrążenia;

Zegarek Polar M400 można dowolnie konfigurować, aby pokazywał informacje dla nas niezbędne. Oczywiście wyświetlacz można skonfigurować z poziomu komputera. Zegarek jest wodoszczelny do 30 m. Posiada blokadę klawiszy. jest kompatybilny z
systemami , Windows 7, Windows 8 oraz nowszymi, Windows XP a także z internetowym serwisem Polar Flow
Akumulator w zegarku działa  do 8 godzin treningu, oraz  do 24 dni w trybie wyświetlania jedynie czasu  przy monitorowaniu codziennej aktywności. Akumulator można naładować za pomocą standardowego kabla micro-USB.

Warto pokusić się o prezent dla chłopaka w postaci zegarka Polar M400. Można go nabyć na stronie http://www.dobiegania.pl/elektronika-do-biegania-pulsometry-zegarki-polar-m400-czarny-p-10587.html