Pierwsze urodziny to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Zwyczajowo organizuje się wtedy rodzinne przyjęcie na którym pojawia się tort i zostają zaproszeni goście. To właśnie oni mają często wielki problem co podarować tak małemu dziecku w prezencie. Na szczęście istnieje wiele pomysłów, które mogą z pewnością pomóc w uporaniu się z takim problemem.

Zabawki edukacyjne

Edukacyjne zabawki wcale nie muszą być nudne. Zazwyczaj, dzięki odpowiednim kolorom, kształtom i elementom są bardzo ciekawe dla dziecka oraz doskonale sprawdzą się dla wszystkich rocznych chłopców. Mają jedną bardzo ważną zaletę – oprócz zabawy, doskonale wspierają rozwój dziecka i pozwalają mu się uczyć nowych umiejętności. Dlatego też są doskonałym pomysłem na prezent, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo szeroki asortyment sklepów z zabawkami dla dzieci – można w nich znaleźć bardzo wiele ciekawych zabawek edukacyjnych, które niekoniecznie są drogie.

Wybierając zabawkę edukacyjną, bez względu na to, czy są to puzzle, klocki, maty czy inne zabawki warto zwrócić uwagę na wiek, który jest podany na opakowaniu. Określa on przedział wiekowy dla którego przeznaczona jest zabawka. Nie trzeba koniecznie wybierać zabawek, które są przeznaczone dla dziecko około 1 roku życia. Zazwyczaj najmłodsi świetnie sobie radzą również z zabawkami przeznaczonymi dla nieco starszych pociech – dzięki temu zabawka będzie dla dziecka o wiele ciekawsza i fascynująca.

Rowerek bądź jeździk

Pierwsze urodziny to idealny moment, aby chłopiec dostał swój pierwszy rower. Na sam początek przygody z rowerem warto postawić na plastikowy rowerek, który może być prowadzony przez rodzica. Dziecko jeszcze jest za małe, aby samemu nauczyć się pedałować. Warto zwrócić uwagę, żeby przy rowerku dało się odpiąć prowadnicę oraz zabezpieczania – dzięki temu rowerek posłuży chłopcu znacznie dłużej niż przez rok czy dwa oraz będzie świetny rozwiązaniem, żeby chłopczyk nauczył się jeździć na rowerze.
Podobna sprawa jest z jeździkiem – nie posiada on pedałów, a dziecko porusza się na nim za pomocą odpychania się nogami. Jeździk może przybierać różne kształty, w zależności od modelu czy producenta – można więc znaleźć kolorowe jeździki z bohaterami kreskówek czy bajek, jak również te stylizowane na rowerek czy samochodzik. Taki jeździk podobnie jak każdy inny pojazd dla chłopca będzie doskonałą zabawką na długi czas, z której dziecko z pewnością bardzo często korzystać.

A może własny mały samochód?

Większość chłopców zaczyna bardzo wcześnie interesować się samochodami. Chętnie się nimi bawi, dlatego też świetnym pomysłem na prezent jest zakup pierwszego samochodu. Obecnie ceny takich samochodów nie są zbyt duże – na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli, które bardzo często są odwzorowaniem prawdziwych samochodów. Najczęściej samochody dla dzieci są ładowane na akumulator. Rzadziej zdarzają się modele na baterie, ponieważ wiąże się to z koniecznością ich ciągłego wymieniania.

Zaletą takiego samochodu jest przede wszystkim bardzo duża jego wytrzymałość. Jest to prezent, który doskonale sprawdzi się przez następne lata i będzie stanowił świetną rozrywkę, nawet jak chłopiec skończy kilka lat. Nawet jeśli tuż po pierwszych urodzinach chłopiec nie do końca będzie wiedział jak korzystać z ze swojego prezentu – z czasem szybko to się zmieni. Wybierając taki prezent warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakoś wykonania poszczególnych elementów, wytrzymałość akumulatora oraz na obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać. Dobrze jest także zwrócić uwagę na możliwość jego ewentualnej naprawy w serwisie w którym został zakupiony.

Wybierając prezent na pierwsze urodziny dla chłopca warto przede wszystkim nie dać się zwariować. Dziecko ucieszy się praktycznie z każdego podarunku, bez względu na to, co to będzie – nie musi być to bardzo drogi i wyszukany prezent, szczególnie jeśli ktoś nie dysponuje większą gotówką bądź nie ma pomysłu na podarunek. Przede wszystkim liczy się gest oraz sama obecność w tym ważnym dniu.